Budowa szkoły

Szanowni uczniowie i rodzice.

Od ponad trzech lat zarząd Fundacji „Szkoła z Charakterem” oraz dyrekcja szkoły, czynią starania związane z nową lokalizacją szkoły. 12 czerwca br. fundacja przystąpiła do przetargu, na budynek dydaktyczny stanowiący własność Politechniki Śląskiej przy ul. Bałtyckiej 8.  Po wygraniu przetargu, od 29 czerwca podjęte zostały działania związane z pracami modernizacyjno-adaptacyjnymi budynku na potrzeby „Szkoły z Charakterem”. Prace te objęły m. in. wymianę okien, modernizację instalacji, przygotowanie pracowni komputerowej, wymianę okien i modernizację hali o pow. ponad 800mkw przeznaczonej do zajęć sportowo-rekreacyjnych, i stanowiącej również całoroczne podwórko szkolne. Uporządkowano i przygotowano trzy szkolne ogrody: ogród zewnętrzny znajdujący się przed budynkiem szkoły, ogród od strony bocznego wejścia i ogród zwany wirydarzem, gdzie zostanie przeniesiona szkolna fontanna. Do ogrodu można wyjść z hali rekreacyjno-sportowej nowo zabudowanym przeszkleniem okienno-drzwiowym. Wszystkie klasy zostały odświeżone, znajdują się one na parterze (klasa V i VI SP, aula – kaplica szkolna, sala muzyczna, pokój nauczycielski, sekretariat i księgowość, WC), na pierwszym piętrze znajdują się sale nauczania początkowego (klasy I-III SP) oraz dwie sale klas IV, dodatkowe pracownie szkolne oraz świetlica składająca się z czterech sal oraz WC. Na drugim piętrze znajdują się klasy gimnazjum i liceum oraz ponad 160 metrowa pracownia komputerowo-multimedialna. Obecnie czynimy wszelkie starania, aby jak najlepiej przygotować nową szkołę na przyjęcie uczniów już 1 września. Do dyspozycji rodziców pozostają liczne miejsca parkingowe przed szkołą w ilości ok. 20, na końcu ulicy Bałtyckiej od strony szkoły wydzielony zostanie duży kwadrat stanowiący własność szkoły i który zostanie przygotowany jako dodatkowy parking. Tym samym w nowej szkole skończą się problemy związane z dojazdem i zaparkowaniem auta. W przypadkach wyjątkowych, można dodatkowo skorzystać z wewnętrznych parkingów szkolnych.

W tym miejscu szczególnie chcemy podziękować wszystkim osobom, które wsparły nasze prace w minionych niespełna 60 dniach. Na razie czynimy to bezimiennie, pełną imienną listę osób wspomagających podamy w dniu 1 września. Wielką pomoc okazali nam nasi uczniowie i absolwenci, którzy w okresie wakacji wiele godzin przepracowali przy modernizacji budynku.

Wszyscy rodzice, którzy chcą wesprzeć prace adaptacyjne, mogą uczynić to w dwojaki sposób. Pierwszy najproszy to dowolna wpłata na konto szkoły z dopiskiem „na prace adaptacyjne”. Druga to dostarczenie rzeczy z poniższej listy. We wszelkich sprawach prosimy kontaktować się z sekretariatem szkoły, ewentualnie z dyrektorem szkoły, po godzinie 20:30 pod nr 509971703.

Do końca bieżącego tygodnia nie ma zapotrzebowania na pomoc w formie prac fizycznych. Lista z takimi pracami pojawi się w sobotę lub w niedzielę na stronie szkoły. Serdecznie pozdrawiamy i ufamy, iż załączona dokumentacja fotograficzna wzbudzi pozytywne emocje. W imieniu Fundacji i szkoły, Jacek Szyndler.

Początek roku szkolnego 2015/2016 odbędzie się na hali w nowej siedzibie szkoły, zainaugurowany Mszą Święta o godz. 18. W środę, tradycyjna Olimpiada Integracyjna również odbędzie się na terenie nowej szkoły, rozpoczyna się od g. 9. Zajęcia sportowe trwają do godz. 12 dla gimnazjum i liceum, natomiast dla najmłodszych uczniów szkoły podstawowej zajęcia świetlicowe trwają do godz. 16. Harmonogram zajęć świetlicowych i ramowy plan roku szkolnego zostaną podane po konferencji szkolnej, która ma miejsce w czwartek, 27-go sierpnia.

Od przyszłego tygodnia, będziemy na bieżąco umieszczać na stronie dokumentację fotograficzną oraz postępy z prac adaptacyjnych.

Lista rzeczy potrzebnych:

Do prac porządkowo-remontowych pilnie potrzebujemy; białą farbę emulsyjną, panele podłogowe (mogą byc mniejsze resztki), lampy, żarówki, rośliny – każda ilość do ubogacenia szkolnych ogrodów, fragmenty płotu, styropian/wełna mineralna lub inne materiały ociepleniowe.

Potrzebujemy też bardzo mioteł, szufelek i innych akcesoriów służących do sprzątania.

Farby emulsyjne, kolory : biały, jasno żółty

wszelkie kleje montażowe, silikony,gładzie gipsowe

kolorowe rolety okienne

resztki kafli ściennych, podłogowych,

listwy boazeryjne, wykończeniowe

wszelkie materialy budowlane po wcześniejszej konsultacji

Są to rzeczy związane z dalszą modernizacją i budową nowych pomieszczeń szkolnych.

IMG_8338 (Medium)IMG_8368 (Medium)

IMG_8440 (Medium)