< Powrót

Aktualności

Informacje dla rodziców i uczniów

Zgodnie z zapowiedziami (zależne od pogody) a zatem od jutra  -od wtorku, Pan Franek przed szkołą prowadzi sprzedaż starych mundurków. Oprócz starych mundurków są wystawione rzeczy które dzieci pozostawiały w różnych miejscach szkoły w minionym roku szkolnym.
Od tego tygodnia obowiązkowe jest w szkole noszenia obuwia zmiennego natomiast od święta szkoły (10 października) obowiązkowe jest noszenie mundurków. Przypominamy, iż mundurek musi być opisany imieniem lub imieniem i nazwiskiem. Zamawianie naszywek brakujących, możliwe jest w sekretariacie.

Wszystkie dzieci z SP mają przydzielone już szafki. Licealiści otrzymają swoje szafki w najbliższych dniach, natomiast uczniowie szkoły podstawowej którzy posiadają szafki zamykane na kluczyk mogą kluczyki do szafek zakupić w sekretariacie w cenie 12 zł.  Szafki dla starszych dzieci są zamykane na kluczyk.

Przypominamy iż wszelkie informacje związane z organizacją roku szkolnego znajdują się w folderze szkolnym, który w wersji elektronicznej dostępny jest w aktualnościach na stronie.

Rodzicom uczniów z klas 7 i 8 SP oraz w liceum przypominamy, że harmonogram piątkowych zajęć wychowania fizycznego zawsze pojawia się na stronie szkoły oraz na tablicy ogłoszeń w czwartek. Są tam podane zajęcia z których skorzystać mogą uczniowie w ramach WF.

Od października rozpoczynamy zbiórkę makulatury oraz w sklepiku i w kuchni szkolnej zaczną się pojawiać zdrowotne ciekawostki kulinarne
Jutro – we wtorek 10 września pierwszym gościem śniadania z mistrzem będzie Pan Piotr Weiser. Opowiadać on będzie o twórczości Marka Hłaski

Harmonogram zajęć świetlicowych dla wszystkich pozostających w szkole po zajęciach lekcyjnych, dostępny jest w wersji elektronicznej w folderze szkolnym oraz na tablicy ogłoszeń koło sekretariatu. Wszystkich rodziców prosimy o szczegółowe wypełnienie karty zajęć świetlicowych, jeśli oczywiście dziecko pozostaje w świetlicy.
Kartka ta pozwala na precyzyjne informowanie rodziców gdzie dziecko przebywa w momencie kiedy odbierają ucznia po zajęciach szkolnych i świetlicowych.

Najbliższym wydarzeniem naukowym jest wycieczka „Śląsk Nieznany”, która będzie miała miejsce 12 września. Poznajemy wówczas historię Kanału Gliwickiego – wszelkie informacje na stronie.

Kolejnym wyjazdem naukowym jest w sobotni wyjazd do Krakowa na pierwszy pierwsze spotkanie z cyklu „Teatralna Jesień”. Odwiedzamy wówczas Teatr Stu oglądając prapremierę sztuki Juliusza Słowackiego „Balladyna”.
Następny wyjazd w ramach teatralne jesieni będzie miał miejsce 18 października. Jedziemy wówczas do Warszawy na przedstawienie Borys Godunow w którym główną rolę gra Andrzej Seweryn. Po przedstawieniu uczniowie będą się mogli z Andrzejem Sewerynem się spotkać i porozmawiać.

Z przyczyn higienicznych ograniczona została liczba szkolnych kasków tylko do takich, które można w każdej chwili przemyć. Dlatego prosimy aby uczniowie, którzy chcą korzystać z rolek, longboardów, hulajnogi, przynosili z sobą własne kaski.
Jeśli kaski szkolne są używane przez kilka osób jest to nie tylko niehigieniczne ale też niebezpieczne z racji na zmianę regulacji wielkości zapięcia.
Następna wywiadówka szkolna odbędzie się 2 grudnia, natomiast konsultacje dla rodziców 28 października.

Poprzednie aktualności

Szkolna zabawa Bal Robotów

Zobacz >

Harmonogram III wyprawy z cyklu „Śląsk nieznany”

Kolejna wyprawa z cyklu "Śląsk nieznany" odbędzie się pod nazwą "Poznajemy Kanał Gliwicki". W programie, m. in: Poznanie genezy powstania...

Zobacz >
90 0,234