< Powrót

Aktualności

Konkurs o paryskiej „Kulturze” – podróż do Paryża

 

21 lat temu uczniowie, który dziś są rodzicami niektórych naszych obecnych wychowanków wyruszyli na wycieczkę do Paryża w celu spotkania się z legendami KULTURY – Zofią Hertz oraz Jerzym Giedroyciem. Bez dorobku KULTURY, nasza współczesna tożsamość narodową, bowiem większość najważniejszych w XX wieku polski tekstów literackich  i książek tam została opublikowana.

To były czas prehistoryczne względem powstania Szkoła z Charakterem, natomiast od roku 2003( czyli momentu powstania szkoły) w miarę regularnych odstępach czasowych udawało nam się podróżować do Paryża  i nadal odwiedzać „dziuplę” KULTURY. Od jesieni tego roku szkolnego rusza 3 etapowy  Konkurs Naukowy poświęcony paryskiej KULTURZE w którym nagrodą jest wyjazd 5 najlepszych  uczniów do Paryża połączony z wizytą w  Maisons-Laffitte i dniem szaleństw w parku rozrywki (Disneyland lub Park Asterixa). Jak przebiega konkurs z taką nagrodą :

I etap noc naukowców : wybieram z listy osób związanych z paryską KULTURĄ ( lista osób na plakacie informującym o nocy naukowców) jedną postać i przygotowujemy o niej 4 minutową prezentację ilustrowane slajdami, im mniej czytamy z kartki i czym bardziej mówimy w naturalny sposób tym zdobywamy więcej punktów ( wyniki zostaną ogłoszone po końcowej przerwie na ciasto kończącej noc naukowców – prezentacja oceniana jest w skali od 0 do 7 punktów)

II etap przygotowujemy, krótki tekst ( ok.250 słów) związany z tematyką publikowaną w KULTURZE ( temat tekstu ustalamy z panią Ewą nauczycielką języka polskiego), który zostanie opublikowany w specjalnym numerze LEGENDY  ( tekst w skali od 0 do 10 ocenia pani Ewa)

III etap to finałowy test podstawowej wiedzy o Paryżu ( 20 pytań z grupy podanych 30 zagadnie dotyczących znanych zabytków i miejsc) do zdobycia 20 punktów ocenia pani Kasia z historii

W walce o I nagrodę oceniani są uczestnicy wszystkich trzech etapów. Wygrywają Ci, którzy zdobędą największą liczbę punktów.

 

 

 

Poprzednie aktualności

Inauguracja sezonu zimowego Kitzstenhorn 2019

Zgodnie z zapowiedzią wyjazd inauguracyjny odbędzie się na początku listopada, wyjazd nastąpi z Gliwic po lekcjach w czwartek 31 października...

Zobacz >

Ferie 2020 – wyjazd zimowy do Austrii / Flachuwinkel

  W terminie od 12 do 22 stycznia odbędzie się wyjazd na zimowy obóz narciarski  w   region narciarski Ski Amade....

Zobacz >
90 0,195