Reforma edukacyjna – informacje

Jak Państwo dowiadują się z mediów, od przyszłego roku szkolnego 2016/2017 rozpoczyna się reforma edukacyjna związana ze zmianą struktury szkoły powszechnej (powrót do cyklu 8-letniego), likwidacją gimnazjum oraz przedłużeniem nauki w liceum do cyklu czteroletniego. W chwili obecnej nasza szkoła jest jedną z nielicznych gdzie edukacja obejmuje wszystkie 3 typy szkół, co za tym idzie (a mieliśmy takich absolwentów) uczniowie mogą się uczyć w naszej szkoły od 1 klasy szkoły podstawowej do klasy maturalnej. Podział cyklu edukacyjnego na trzy – (jak dotychczas) lub dwa (jak obecnie się planuje) etapy nauczania dla naszej szkoły nie stanowi więc problemu. Już dziś jesteśmy przygotowani do wyzwań związanych z reformą edukacyjną a zaplecze szkoły odpowiada tym wymaganiom. Jeśli ktoś zatem szuka spokoju dla edukacji swojego dziecka w okresie nadchodzącej reformy, zapraszamy go do Szkoły z Charakterem. W zakładce pod nazwą „reforma edukacyjna – informacje” będziemy już od pierwszego sierpnia na bieżąco informować Państwa o wszelkich edukacyjnych nowościach i sposobie przygotowywania szkoły do nowych zadań.

Poniżej prezentujemy galerię związaną z historią naszych absolwentów, niektórzy z nich w naszej szkole ukończyli gimnazjum i liceum, inni szkołę podstawową i gimnazjum a pierwszy rocznik, który rozpoczynał naukę w roku 2003/2004 naukę w szkole podstawowej w grupie kilku uczniów dobrnął w roku szkolnym 2015/2016 do klasy maturalnej.

Informujemy, iż nowe, szczegółowe  informacje nt. reformy znajdą Państwo na stronie reformaedukacji.men.gov.pl