< Powrót

Aktualności

Pierwsza jesienna „Noc naukowców” – 17 X godz. 18.00

 

Wszystkich chętnych zapraszamy na I NOC NAUKOWCÓW – Kultura paryska – twórcy, dzieło, recepcja –  jest ona również dla chętnych I etapem konkursu o paryskiej KULTURZE.

Noc Naukowców – jak zawsze ma charakter  wypowiedzi wspartej prezentacją multimedialną, której czas nie powinien przekraczać 4 minut. Każdy z uczestników może uzyskać dodatkową ocenę z aktywności (w przypadku tej tematyki NOCY )z przedmiotów humanistycznych.

Oto zakres zagadnień z którego można wybrać dowolny temat i następnie go przedstawić: redaktor Jerzy Giedroyć;  Dobry duch Kultury – Zofia Hertz; Obraz i słowo – Józef Czapski;   Chuligan literatury – Andrzej Bobkowski; Tylko pisz pięknie – Czesław Miłosz; Dziennik pisany nocą – Gustaw Herling Grudziński; Transatlantyk – Witold Gombrowicz; Siła młodości – Marek Hłasko;  Historia Biblioteki KULTURY; Geopolityka – Juliusz Mieroszewski; Młodszy brat – Henryk Giedroyć; Pracowitość – historia 50 lat Kultury; Wielość talentów – Konstanty Jeleński; Między Warszawą, a Paryżem Stefan Kisielewski; Kapłan i błazen – Leszek Kołakowski.

Z powyższych 15 tematów można wybrać to zagadnienie, które dla autora wydaje się najciekawsze i przedstawić swoją prezentację w czwartkowy wieczór 17 października.

Poprzednie aktualności

Inauguracja sezonu zimowego Kitzstenhorn 2019

Zgodnie z zapowiedzią wyjazd inauguracyjny odbędzie się na początku listopada, wyjazd nastąpi z Gliwic po lekcjach w czwartek 31 października...

Zobacz >

Ferie 2020 – wyjazd zimowy do Austrii / Flachuwinkel

  W terminie od 12 do 22 stycznia odbędzie się wyjazd na zimowy obóz narciarski  w   region narciarski Ski Amade....

Zobacz >
90 0,193