Ramowy plan roku szkolnego

Wrzesień w Szkole z Charakterem / Szkoła Podstawowa >>> zobacz >>>

Plan Roku Szkolnego 2018/2019

3 września, godz. 18 – rozpoczęcie roku szkolnego – Msza Święta, powitanie nowych uczniów, spotkanie w klasach, tradycyjny poczęstunek.

4 września, godz. 9 – ogólnoszkolna Olimpiada Integracyjna, różnorodne zajęcia sportowe. Młodsze dzieci mogą być już w szkole od godz. 7 (zajęcia świetlicowe). Rozpoczęcie Olimpiady o godz. 9 wspólną zabawą na boisku szkolnym – szczegóły na stronie od 3 września.

5 września – początek zajęć szkolnych wg ustalonego planu lekcji.

7 września, godz. 8 – pierwsza piątkowa szkolna Msza Święta.

5 -14 wrzesień – zapisy na szkolne zajęcia świetlicowe oraz szkolne zajęcia dodatkowe (artystyczne, muzyczne – koordynator pani Gabrysia).

Jesienią z powodu XV-lecia istnienia szkolnego zespołu muzycznego planowane jest nagranie drugiej płyty CD.

12 września – początek cyklu spotkań „Śniadanie z mistrzem”– gościem pierwszego spotkania będzie Paula Sawicka – psycholog, tłumaczka, związana z projektem „Rzeczpospolita Otwarta”, współautorka (wraz z Markiem Edelmanem) książki „ I była miłość w getcie”. Kolejnymi gośćmi będą m. in. Aleksander Tarnawski – ostatni cichociemny, profesor Krzysztof Rutkowski – literaturoznawca.

13 września –  konferencja szkoleniowa dla nauczycieli oraz pierwsza szkolna wywiadówka – klasy I – VII SP godz.17, klasy VIII SP, III gim oraz LO godz. 18.

18 września – szkolny wyjazd na pożegnanie lata w góry.

20 września – to początek wyjazdów na szkolną Teatralną Jesień. Teatr Stu – „Przybory Wasowskiego Dom Wyobraźni”.

Październik – początek szkolnych Nocy Naukowców oraz cyklu zabaw szkolnych połączonych z nocowaniem (SZKOŁA Nocą).

Październik – początek prac redakcyjnych nad szkolną publikacją naukową przygotowywaną pod kierunkiem pana Marka Rumana.

1 – 19 październik – szkolny konkurs różańcowy.

12 październik, godz. 18 w rocznicę urodzin patronki szkoły Edith Stein jubileuszowe 15 święto szkoły, wręczenie  szkolnych mundurków nowym uczniom, połączone z wieczorem wspomnień.

Październik (DRUGA POŁOWA) – wyjazd naukowy do Paryża związany z projektem naukowym „Suplement do KULTURY”.

23 październik – wyjazd naukowy do Krakowa (nagroda w konkursie różańcowym).

1 – 4 listopad – przerwa świąteczna  (2 listopad – piątek jest dniem wolnym od zajęć szkolnych).

Listopad (początek) – inauguracja sezonu narciarskiego.

Listopad – Noce Naukowców poświęcone 100-leciu niepodległości oraz zakończenia I WŚ.

II wyprawa z pomocą dla uchodźców przebywających w obozach na Lesbos (drugi tydzień listopada).

23 listopad – koniec I trymestru.

26 listopad – konferencja / wywiadówka.

3 – 21 grudnia – szkolne konkursy adwentowe.

18 – 20 grudnia – szkolne zdobienie pierników.

20 grudnia – Ulica Wigilijna.

21 grudnia – ostatnia adwentowa Msza Święta – szkolny konkurs „W poszukiwaniu Bożego Narodzenia”.

27- 28 grudnia zajęcia świetlicowe dla chętnych

Od 22 grudnia do 1 stycznia – przerwa świąteczna.

Styczeń z Amnesty International p. Bartłomiej Knosala.

Styczeń – dwa zimowe wyjazdy w góry będące nagrodą w konkursach adwentowych.

Styczeń – planowane są wyjścia naukowe do wybranych zakładów naukowych oraz produkcyjnych.

2 luty – studniówka.

9 – 24 luty – ferie zimowe.

6 marca – środa Popielcowa godz. 8 Msza Święta.

7 marca – 17 kwietnia – okres konkursów wielkanocnych.

Początek marca  – Biała Szkoła.

15 marca – koniec II trymestru.

18 marca – konferencja i wywiadówka.

10 – 12 kwiecień – Egzamin Gimnazjalny.

15 – 17 kwiecień – Egzamin Ósmoklasisty.

17 kwiecień – Ulica Paschalna.

18 – 23 kwiecień – przerwa świąteczna.

24 kwiecień – ostateczne wystawianie ocen końcowych klasie maturalnej / konferencja.

25 kwietnia – wyjazd  naukowy do Warszawy będący nagrodą w konkursach Wielkanocnych.

26 kwiecień, godz. 8 – pożegnanie maturzystów.

1-5 maja – przerwa świąteczna.

6 maja – początek matur.

14 maja  – ostatnia szkolna wywiadówka (zapowiedź ocen końcoworocznych).

Maj, druga połowa – wyjazd naukowo–sportowy do Włoch (Florencja, Orvieto, Jezioro Bolsena).

26 maja – Pierwsza Komunia Święta

14 czerwiec – konferencja, ostateczny termin wystawiania ocen.

18 czerwiec – wieczorne zakończenie roku szkolnego.

20 czerwiec – budowa szkolnego ołtarza na Boże Ciało.

21 czerwiec – początek wakacji.