Sukcesy


2019/2020

Ola Cywińska i Konrad Guzek, są laureatami Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka angielskiego a Konrad został również laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z matematyki. Gratulujemy!

 

Poniżej publikujemy zdjęcia z gali, która odbyła się w miniony piątek w kinie Amok, podczas której Paweł Rakus z klasy VIII otrzymał Gliwicki Laur Nauki za zostanie laureatem konkursu przedmiotowego z języka francuskiego oraz Stypendium Prezydenta Miasta Gliwice za wybitne wyniki w nauce. Serdecznie gratulujemy!

 

 

 

 

 

2018/2019

Paweł Rakus, został laureatem III etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z j. francuskiego dla szkół podstawowych, gratulujemy!

Wiersz naszej uczennicy, Marty Woszczyńskiej został wyróżniony i opublikowany na łamach Nowin Gliwickich

W dniach 15-16 grudnia w Bytomiu odbył się Międzynarodowy Turniej Szermierczy „O Puchar Bytomia”. Bardzo dobrze w tym turnieju wypadli nasi uczniowie, zawodnicy UKS „Kosynier”. W kategorii zuchów zwyciężyła Marysia Szczurowska a jej koleżanka klubowa Kinga Smolarczyk byla trzecia. Startowało 36 zawodniczek. Wśród chłopców drugi był Mikołaj Szyp w gronie 24 zawodników. Dobre, jak na pierwszy start 13 miejsce zajął Marko Voloshchuk. Równie dobrze spisali się nasi najmłodsi szermierze w kategorii skrzatów. Wśród dziewcząt w finale walczyły dwie nasze zawodniczki. Zwyciężyła Ala Świt pokonując jednym trafieniem Hanię Szczurowską. Na uwagę zasługuje 5 miejsce Zosi Ziaja. Wśród chłopców drugie miejsce zajął Paweł Madejczyk a trzeci był Michał Kołdras.

Galeria zdjęć

W dniu 27.10.2018 roku w Mielcu odbył się Międzynarodowy Turniej Szermierczy „Mieleckie Skrzydła”. Duży sukces odniosła nasza uczennica, zawodniczka UKS „Kosynier” Gliwice – Marysia Szczurowska. Podczas turnieju w kategorii zuchów nie przegrała żadnej walki zajmując pierwsze miejsce. Gratulacje na podium, dyplom i nagrody otrzymała z rąk prezesa Polskiego Związku Szermierczego Pana Adama Konopki. Warto wspomnieć, że Marysia w tym turnieju zwycięża drugi rok z rzędu. Gratulacje.

W dniach 19-20 czerwca br. u nas w szkole odbył się II Turniej Szermierczy „O Puchar Dyrektora Szkoły z Charakterem” w Gliwicach. Turniej ten zakończył rok szkoleniowy 2017/2018. W turnieju wzięli uczniowie naszej Szkoły oraz zawodnicy UKS „Kosynier” Gliwice. Rozegrany on został w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii młodszych szermierzy (2010-2011) zwyciężył Wojtek Wócik pokonując w finale Zosię Dragon. Kolejne miejsca zajęli: 3 Antoś Szumiłowski, 4 Hania Szczurowska, , 6 Ala Świt, 7 Milena Trymbulska, 8 Maciej Cholewa, 11 Julka Schreiber.
Dalsze miejsca zajęli: 3 Tomek Cudek, 4 Mikołaj Szyp, 5 Marysia Szczurowska, 6 Franek Twardoch, 7 Wojtek Wójcik, 8 Antoś Szumiłowski, 9 Sławe Krzemiński, 10 Szymek Szczytowski, 11 Piotrek Kalarus.
Finaliści otrzymali puchary, dyplomy i upominki ufundowane przez dyrektora Szkoły oraz UKS „Kosynier Gliwice.
   
Bardzo dobrze spisali się nasi uczniowie – zawodnicy UKS „Kosynier” Gliwice w Ogólnopolskim Turnieju Szermierczym – „Igrzyska Dzieci” w Piekarach Śląskich. Miłą niespodziankę sprawiła w kategorii skrzatów (6-7 lat) Alicja Świt zajmując pierwsze miejsce. Bardzo dobrze kolejny raz walczyła Maria Szczurowska w kategorii zuchów (8-9 lat). W swojej kategorii nie miała sobie równych, wygrywając wszystkie walki, stając na najwyższym podium. Dobrze spisali się również nasi chłopcy.  Gratulacje !
 

W dniu 26 maja br. w Radlinie odbył się Ogólnopolski Turniej Szermierczy z ok. „Dnia Dziecka”. Niezłe 10 miejsce w kategorii dzieci (11-12 lat)  zajął nasz drugi uczestnik Sławomir Krzemiński. W tej kategorii uczestniczyło 27 zawodników. Gratulacje !

 

Bardzo dobrze spisują się nasi uczniowie, zawodnicy UKS „Kosynier” Gliwice w ogólnopolskich turniejach szermierczych. W dniu 21-22 kwietnia w Rybniku w Turnieju „Rybnik Cup” Marysia Szczurowska zajęła 1 miejsce. Wśród chłopców Mikołaj Szyp był 5. W dniu 5 maja w Turnieju „O Puchar Żubrów” w Raciborowicach  k/Krakowa Marysia Szczurowska zajęła 2 miejsce. Trzecie miejsce w turnieju zajęła koleżanka klubowa Marysi – Kinga Smolarczyk. Tomasz Cudek w tym turnieju był 3. Oboje zakwalifikowali się do „Turnieju Masters”, który odbędzie się 24 czerwca na zamku w Niepołomicach.
Gratulujemy i życzymy powodzenia.

dav
W niedzielę 18 marca br. w Mikołowie odbył się Ogólnopolski Turniej Małego Rycerza „O Puchar Dyrektora MOSiR” w Mikołowie. Bardzo dobrze zaprezentowali się w tym turnieju uczniowie naszej szkoły. W kategorii zuchów (8-9 lat) Tomasz Cudek zajął 3 miejsce ,Ignacy Kołdras 16 w gronie 35 zawodników. Wśród dziewcząt w tej samej kategorii Maria Szczurowska była 5. Gratulujemy.

Bardzo dobrze spisali się nasi uczniowie – zawodnicy UKS „Kosynier” Gliwice w Międzynarodowym Turnieju „I Pucharze Żubrów” w Skawinie. Świetnie walczył niewielki jeszcze wzrostem ale z dużym sercem do walki Tomek Cudek, który w gronie 23 zawodników z Polski i Słowacji zajął drugie miejsce w kategorii zuchów (8-9 lat). Ignaś Kołdras był 11. Równie dobrze spisała się Marysia Szczurowska, która potwierdza już duże umiejętności i dobrą formę. Marysia zajęła również w kat. zuchów trzecie miejsce, walcząc z o rok starszymi przeciwniczkami. Startowało 21 zawodniczek. Turniej w Skawinie był pierwszym z cyklu czterech turniejów „O Puchar Żubrów”. Czwarty, końcowy turniej tzw. „masters” odbędzie się na zamku w Niepołomicach 24 czerwca br.

W dniach 3-4 marca br. odbył się w Gliwicach Międzynarodowy Turniej „Muszkieter-Trophy”. W turnieju tym wystąpili uczniowie naszej szkoły, zawodnicy UKS „Kosynier” Gliwice. Najlepiej zaprezentowała się w kategorii zuchów (8-9 lat) Marysia Szczurowska zajmując 3 miejsce w gronie 36 zawodniczek. Po dobrych walkach grupowych, gdzie odniosła 5 zwycięstw wygrała 3 walki eliminacji bezpośredniej, awansując do półfinału. Na szczególne wyróżnienie zasługuje jej ćwierćfinałowa walka z Litwinką Agatą Tsarkovą, którą Marysia wygrała 8:4. W półfinale niestety uległa starszej od siebie o rok Oliwii Janeczek z Muszkietera Gliwice. Trzecie miejsce to i tak duży sukces.
Po raz pierwszy wystąpiły w turnieju nasze zawodniczki w kategorii skrzatów (6-7 lat) – Alicja Świt. Amelkę od podium dzieliło jedno trafienie. Zajęła ostatecznie 6 miejsce a Ala była 11.
W turnieju walczyli również chłopcy. 20 był Bartek Kołodziej, 24 Mikołaj Szyp. Startowało 36 zwodników.

Sukces Marysi Szczurowskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej.

W dniu 11.02.2018 r. w Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się Międzynarodowy Turniej Szermierczy „O Puchar Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej”. W kategorii zuchów w  gronie 26 zawodniczek z Polski, Białorusi i Czech bardzo dobrze spisała się nasza uczennica, zawodniczka UKS „Kosynier” Gliwice Marysia Szczurowska zajmując 3 miejsce.


W dniu 5 grudnia b.r. odbył się w naszej szkole Ogólnopolski Konkurs Wiedzy
o krajach niemieckojęzycznych DACH – etap I, w którym udział wzięło 11 uczniów
klas II i III gimnazjum.
Zadania testowe były podzielone na trzy kategorie i dotyczyły zagadnień historii
i kultury oraz geografii Niemiec, Austrii i Szwajcarii.
W I etapie konkursu DACH:
I MIEJSCE zajęła Magdalena Turecka (45/50 pkt) – kl. III gimnazjum
II MIEJSCE zajęły Dobrosława Hetmańczyk i Weronika Krawczyk (42/50 pkt)
– uczennice klasy II gimnazjum
III MIEJSCE zajął Wojciech Dobrowolski (40/50 pkt) – klasa III gimnazjum
Wyróżnienia specjalne w konkursie zostały przyznane uczniom:
Amelia Olearnik (39/50 pkt) klasa II gimnazjum oraz Adam Załuczkowski i Mateusz
Szklarski uczniowie klasy III gimnazjum (38/50 pkt).
Gratulujemy wszystkim uczniom i dziękujemy Ambasadzie Republiki Federalnej
Niemiec oraz Ambasadzie Szwajcarii oraz Konsulatowi Austrii za ufundowane
nagrody i dyplomy.Znakomicie spisała się nasza uczennica, zawodniczka „Kosyniera” Gliwice w Międzynarodowym Turnieju Szermierczym „Mieleckie Skrzydła” w Mielcu. W gronie 13 zawodniczek zajęła pierwsze miejsce nie przegrywając żadnej walki w turnieju. Bardzo emocjonujący przebieg miała walka finałowa, w której Marysia spotkała się z Ukrainką ze Sparty Lwów – Viktorią Behei. Pomimo, że początkowo przegrywała walkę 2:5 zdołała ją przechylić na swoją korzyść i wygrać 8:7. Gratulacje.


Uczennica Anna Żak, zakwalifikowała się do Etapu Okręgowego Olimpiady Historycznej dla Szkół Gimnazjalnych. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki!


Uczniowie naszej szkoły, odnieśli sukcesy w zawodach lekkoatletycznych memoriału Zenona Senka,

Artur Trymbulski – I miejsce w biegu na 60m

Ania Stradowska – III miejsce w biegu na 200m

Michał Kuchnert-Guś – II miejsce w pchnięciu kulą.

Gratulujemy!

 

Galeria zdjęć z zawodów

 2016/2017

WYNIKI MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU

„KANGUR MATEMATYCZNY 2017”

WYRÓZNIENIE:

SZCZUROWSKA MARIA

MICHALEWICZ PIOTR

CYWIŃSKA ALEKSANDRA

SZOPA AGNIESZKA

GORKA JAKUB

GÓRNICKA ZUZANNA

WYNIK BARDZO DOBRY:

UTRATNY SZCZEPAN

GRATULUJEMY!!!!!

W dniach 3-4.06 odbył się Ogólnopolski Turniej rozgrywany w ramach mistrzostw Polski – „Igrzyska Dzieci”. Znakomicie w kategorii zuchów spisał się Tomasz Cudek zajmując III miejsce. Od początku turnieju walczył bardzo dobrze, wygrywając wszystkie walki. Dopiero w walce o finał uległ jednym trafieniem Antoniemu Zakrzewskiemu z KS Zawisza Czarny. Pozostali z naszej ekipy również dali z siebie wszystko i zajęli miejsca:
24 – Mikołaj Szyp;
31 – Ignaś Kołdras;
36 – Dominik Leśniewski.
W kategorii dzieci wystartował jeden nasz zawodnik – Franek Twardoch – zajmując 32 miejsce.

Wśród dziewczynek w kategorii zuchów najlepiej spisała się Kinga Smolarczyk zajmując 7-me miejsce. 13-ta była Marysia Szczurowska, a 25-ta Oliwka Drużba.

W kategorii dzieci jedyna nasza zawodniczka – Karolina Barcik – zajęła 33 miejsce.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Galeria zdjęć

W sobotę 20 maja w Katowicach odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w szpadzie. W gronie 125 zawodników wystąpił nasz 17-to letni Paweł Włodarski osiągając bardzo dobry rezultat plasując się na 14 miejscu. Od początku turnieju Paweł walczył wyśmienicie, odnosząc w walkach grupowych 4 zwycięstwa przy zaledwie jednej porażce. W eliminacji pucharowej Paweł najpierw miał wolny los, a w dwóch następnych walkach wygrał z zawodnikami AZS AWF Katowice – Janem Wenglarczykiem i Przemysławem Trzepizurem. Dopiero w walce o finałową ósemkę uległ Danielowi Marcelowi – Szpada Wrocław. Wynikiem tym sprawił sporą niespodziankę. Gratulujemy serdecznie.

 

2015/16

Wyniki egzaminów gimnazjalnych

egzaminy_gim

 

 

irena3

irena2

irena1

 

 

 

Znakomicie spisali się nasi najmłodsi szermierze uczestniczący w dniach 11-12 czerwca br. w III Ogólnopolskich Igrzyskach Dzieci w Piekarach Śląskich. W kategorii chłopców (2009-2010) srebrny medal zdobył Mikołaj Szyp, natomiast wśród dziewcząt najlepszą była Maria Szczurowska zdobywając złoty medal. W kategoriach starszych dzieci (2 Karolina Barcik była 16 (35 startujących)a Tomasz Adamus 25 (37 startujących). Więcej zdjęć w galerii

Zawody – szermierka

DSC05657

 

Wyniki sprawdzianu szóstoklasity w 2016r.

 

sprawdzian_szostoklasisty
Średnia za cały sprawdzian 77,8% daje nam III miejsce w Gliwicach.

 

dyplom-matula3 dyplom-matula2 dyplom-matula1

 

 

Uczeń klasy ll LO Tomasz Pierzchała został zakwalifikowany do drugiego etapu XLII olimpiady geograficznej temat pracy: Zbiornik poeksploatacyjny w Gliwicach-Sośnicy
jako przykład zagospodarowania sztucznego zagłębienia bezodpływowego

pierzchala1

 

tomek

 

 

 

 

2014/15

Kotowska Magda– matematyka (laureat)
Górecki Seweryn – matematyka (laureat)
Górnicki Dominik – Olimpiada Filozoficzna
Korczala Kacper – Olimpiada Filozoficzna
KANGUR MATEMATYCZNY 2015WYRÓŻNIENIEBENIAMIN – KLASA VGORKA JAKUB, MATULA ŁUKASZBENIAMIN  – KLASA VIKOTOWSKA MAGDALENA, GÓRECKI SEWERYNKADET – KLASA I GIMNAZJUMGÓRNICKA ZUZANNA

2013/14

Nocoń Przemek– matematyka (laureat)
Klarenbach Daniel – historia (flaureat)

2012/13

Kiełkowska Antonina – biologia (finał), fizyka (finał), j. angielski (finał)
Janas Dorota – biologia (finał)
Jakubik Dawid – biologia (finał)
Popiół Maja – biologia (laureat)

2011/12

Zadeberny Szymon – laureat SP
Kiełkowska Antonina – j. angielski (finał), biologia (laureat)
Jakubik Dawid – j. angielski (laureat)
Zakrzewska Alicja – j. angielski (laureat)
Chorościn Piotr. – matematyka (laureat)

2010/11

Szyndler Jeremiasz – laureat Olimpiady Filozoficznej
Kapek Sara – j. niemiecki (laureat)
Mieszalski Maciek – j. angielski (laureat)
Tabor Dominika – j. angielski (laureat)

2009/10

Kapek Sara– j. niemiecki (finał)

2007

Szydło Janek– finał Olimpiady Filozoficznej